Czy wesele musi odbywać się w sobotę?

Zwykle odpowiedź na to pytanie jest krótka i jednoznaczna – tak! Ponieważ wesele to wymarzony, jedyny w swoim rodzaju dzień, bardzo często okupiony wieloletnim oczekiwaniem.

Właśnie: czy tak musi być? Rozprawmy się ze wszystkimi mitami, niedogodnościami oraz przeanalizujmy szereg zalet, które wynikają z organizacji wesela w innym dniu tygodnia niż sobota.

„Sobota to idealny termin, ponieważ niedziela jest dniem wolnym od pracy.”

Pomyślała każda przyszła Para Młoda. Cóż, to prawda, wszyscy wychodzą z tego samego założenia, jednak ilość sobót w kalendarzu nie jest nieskończona. Dlatego warto przemyśleć inne dni tygodnia

1. Czwartek jak sobota?

Nie musimy mieć mocy sprawczej papieża, żeby zmieniać dni tygodnia. Co roku jesteśmy obdarowywani kilkoma długimi weekendami, to idealny termin, żeby zaplanować wesele. Warto przeanalizować kalendarz z wyprzedzeniem, ponieważ zaraz po wszystkich sobotach to najgorętsze terminy!

2. Piątek lub niedziela

Jeżeli wszystkie soboty są już zajęte, warto pomyśleć o weselu w piątek lub w niedzielę. Wielu gości chętnie przedłuży sobie weekend dodatkowym dniem wolnym.

3. Pozostałe dni tygodnia

Wybór na pozór ryzykowny, jednak po dłuższym namyśle wyjątkowo racjonalny. Jeżeli wręczymy zaproszenia z odpowiednio długim wyprzedzeniem, możemy być pewni, że na weselu pojawią się osoby, którym bardzo zależy na obecności. W tym wyjątkowym dniu otoczeni będziemy przez najbliższych, którzy nie wykręcali się wymówkami.

4. A może poza sezonem?

Późna wiosna, lato czy wczesna jesień to idealny czas na wesela. Sezon urlopowy, piękna pogoda, imprezy pod gołym niebem, itd. Ale można to porównać do wesela w sobotę, wszak lato nie trwa wiecznie. Terminy jesienno-zimowe są jak inne dni tygodnia – mniej oblegane i dzięki temu mamy większy wybór dostępnych usługodawców i być może niższe ceny. Sprawdziłem – zimowe wesela są równie piękne i mają swój niepowtarzalny klimat!

Jakie korzyści przemawiają za organizacją wesela w inne dni niż sobota?

EKONOMICZNE – to przede wszystkim! Każdy inny dzień niż sobota jest mniej oblegany, możemy liczyć na niższe ceny, możliwości rabatów lub dodatkowych korzyści.

CZASOWE – nie będziemy musieli czekać latami na wymarzone wesele. Decydując się na inny dzień niż sobota, terminy oczekiwania to często kilka miesięcy, a w przypadku wesel w niestandardowe dni, to nawet kilka tygodni.

ORGANIZACYJNE – łatwiej zgrać wszystkie „puzzle” weselne. Nawet jeżeli uda nam się zarezerwować salę weselną na sobotę, prawdopodobieństwo, że nasz wymarzony DJ czy fotograf, będzie miał wtedy wolny termin jest bliskie zeru. Wybierając dzień inny niż sobota, znacząco te szanse zwiększamy! Dodatkowo spada prawdopodobieństwo nieobecności naszych gości, którzy być może tego dnia byliby na innym weselu.

Jak sami widzicie, warto usiąść do tematu i przemyśleć go na spokojnie. Wesele w inny dzień niż sobota jest atrakcyjnym rozwiązaniem, które pozwoli Wam uniknąć wielu komplikacji i oszczędzić sporo czasu oraz pieniędzy.