Slow Wedding – co to właściwie jest?

Cóż, nie da się ukryć, że tradycyjne wesele powoli odchodzi do lamusa. Pary Młode uciekają od wyświechtanego i oklepanego scenariusza typowego wesela, które coraz częściej kojarzy się z „imprezą dla ciotek i dziadków”. Wesela w stylu glamour, boho czy rustykalnym powoli stają się standardem, a od niedawna, w branży weselnej coraz częściej można usłyszeć hasło: Slow Wedding.

Czym więc jest i co kryje się pod pojęciem „powolnego wesela”?

Niestety ciężko to jednoznacznie określić, ponieważ jest to nowy trend, który dopiero się klaruje, możemy jednak wyznaczyć kilka wskazówek, którymi powinniśmy się kierować organizując Slow Wedding

Tak, wskazówek, nie zasad! Ponieważ cała idea Slow Wedding opiera się na luzie, naturalności i braku przymusu. Nic nie musicie, nic nie wypada, nic nie powinniście. To jest Wasz wyjątkowy dzień i to Wy go kreujecie. Zaczynając od ubioru, poprzez wybór miejsca na wesele, kończąc na nietypowym przebiegu samej imprezy.

Przestańcie słuchać rad rodziny, znajomych czy sąsiadów.

Wyluzujcie, uruchomcie Waszą wyobraźnię, ustalcie razem wspólną wizję, a co najważniejsze, nie trzymajcie się jej sztywno – pamiętajcie: powoli, spokojnie. To ma być najpiękniejszy dzień w Waszym wspólnym życiu, a nie sztywno zorganizowana ceremonia, która musi przebiegać zgodnie z zaplanowanym harmonogramem.

„Szybko, niech wszyscy wejdą do sali, potem pierwszy toast, po nim rosół i obiad, ale nie za długo, bo następny jest pierwszy taniec, który tyle ćwiczyliśmy” – czujecie tę presję? Główną ideą Slow Weddingu, jest całkowite odejście od utartych schematów, nie tylko w kwestii wyboru sali czy strojów, ale również tego co wypada, co powinniśmy i co „musi być” bo „bez tego wesele to nie wesele”. Zamiast niekomfortowych zabaw weselnych, możecie pograć w piłkę, zamiast rosołu mogą zostać podane hamburgery, a pierwszy taniec może się odbyć po północy, kiedy zarówno Wy, jak i wszyscy goście będziecie już trochę „rozluźnieni” 🙂

Mam nadzieję, że pokazałem Wam światełko w tunelu. Chętnie poprowadzę dla Was takie wesele i wyjaśnię więcej podczas naszego spotkania, zapraszam do kontaktu.