Jaki kawałek na pierwszy taniec?

Przeprowadziłem już ponad setkę wesel (Aktualizacja z roku 2021: blisko 3 setki wesel) i z doświadczenia wiem, że pierwszy taniec to najbardziej stresujący moment dla pary młodej w trakcie całego wesela.

Dlaczego? Ponieważ pierwszy taniec to niejako oficjalne rozpoczęcie rozrywkowej części wesela, znak, że czas odejść od schabowego i rozpocząć zabawę! Wszystkie oczy zgromadzonych gości skierowane są na parę młodą, kamery, błysk fleszy aparatów. Sytuacji nie poprawia fakt, jeżeli jesteśmy nieśmiali, a z tańcem mamy wspólnego tyle, co Eskimos z piaszczystą plażą.

Czujecie ten stres? DJ zapowiada Was, zaprasza na parkiet i zaczyna grać wybrany przez Was kawałek…

… no właśnie, jaki?

Na pewno musi być to utwór, który jest Wam obojgu znany i przez Was lubiany. Taki, który kojarzy Wam się z jakąś wyjątkową chwilą. Z doświadczenia wiem, że zbyt energiczne utwory nie zawsze są trafionym pomysłem. Dlaczego? Ano dlatego, że wymagają skomplikowanego układu, który może i jest łatwy do wykonania w adidasach i dresie na próbach, ale sprawia nie lada problem w szykownych kreacjach weselnych. Wybierzcie numer, który oboje doskonale czujecie, który wywołuje uśmiech na Waszych twarzach i który, tak jak słynne już “Perfect” Eda Sheerana, nie wywoła grymasu na twarzach gości, w końcu ile można wałkować ten sam motyw? 😉

Oto najciekawsze propozycje, które grałem jako pierwszy taniec:

The Doors – Light my fire

Michael Buble – Put your head on my shoulder

Anita Baker – Sweet love

Piotr Zioła – Safari

The Temptations – My girl

Marvin Gaye – Ain’t no mountain high enough

Bee Gees – How deep is your live

Zdzisława Sośnicka i Zbigniew Wodecki – Z tobą chcę oglądać świat

Florence and the Machine – Dog days are over

Happysad – Taką wodą być

Zbigniew Wodecki – Opowiadaj mi tak

Kayah i Kilianski – Prócz ciebie nic

Alicia Keys – Fallin

Lenny Kravitz – I belong to you